Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kraków: Protesty przeciwko pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu

Utworzony przez przemm, 14 kwietnia 2010 r. o 07:57
przemm napisał:
Według mnie nie jest godzien na wawel na wawelu spoczywają ludze zasłużeni i wyselekcjonowani a co takiego zrobił śp. L. Kaczyński dla tego kraju?? nic szczególnego. Ale decyzję podejmują inni ludze niestety;/
Prawda jest taka, że na Wawelu spoczywają ludzie niekoniecznie (jak tu pisze większość osó "zasłużeni i wyselekcjonowani" np August II Mocny albo kontrowersyjny Stanisław August Poniatowski. Oficjalne wytłumaczenie tej decyzji jest takie: "Tradycyjnym motywem jest to, że człowiek, który pełnił najwyższe stanowisko w państwie, który zginął na służbie tego państwa, jest chowany na Wawelu" Co do tych "protestów" to odbył się dokładnie jeden wczoraj wieczorem i wg danych z różnych serwisów informacyjnych uczestniczyło w nim ok 300 lub 200 osób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mikado napisał:
Prawda jest taka, że na Wawelu spoczywają ludzie niekoniecznie (jak tu pisze większość osó "zasłużeni i wyselekcjonowani" np August II Mocny albo kontrowersyjny Stanisław August Poniatowski. Oficjalne wytłumaczenie tej decyzji jest takie: "Tradycyjnym motywem jest to, że człowiek, który pełnił najwyższe stanowisko w państwie, który zginął na służbie tego państwa, jest chowany na Wawelu" Co do tych "protestów" to odbył się dokładnie jeden wczoraj wieczorem i wg danych z różnych serwisów informacyjnych uczestniczyło w nim ok 300 lub 200 osób.
To dlaczego Narutowicz, który też był prezydentem odradzającej się II RP i który zginął tragicznie w czasie pełnienia funkcji prezydenta nie leży na Wawelu - coś się to wyjaśnienie kupy nie trzyma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka, że na Wawelu spoczywają ludzie niekoniecznie (jak tu pisze większość osó "zasłużeni i wyselekcjonowani" np August II Mocny albo kontrowersyjny Stanisław August Poniatowski. Oficjalne wytłumaczenie tej decyzji jest takie: "Tradycyjnym motywem jest to, że człowiek, który pełnił najwyższe stanowisko w państwie, który zginął na służbie tego państwa, jest chowany na Wawelu" Co do tych "protestów" to odbył się dokładnie jeden wczoraj wieczorem i wg danych z różnych serwisów informacyjnych uczestniczyło w nim ok 300 lub 200 osób.
bo to było robione na szybko zaraz po decyzji Dziwisza wszyscy z którymi sie dziś i wczoraj spotkałem znajomymi czy ludźmi w sklepach, i podsłuchanych wszyscy są przeciwni Wawelowi to o czymś świadczy wieżcie w boga nie w Dziwisza to człowiek który donosił na papieża SB i to ma być aurotytet pytam dla kogo bo chyba nie dla Polaków i ideii wolnościowych to zakłamany klecha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NO WŁASNIE NAM BARDZO DO TEGO, PONIEWAŻ WAWEL NIE JEST PRYWATNĄ REZYDENCJĄ ANI DZIWISZA, ANI NIKOGO INNEGO. ŚRMIERĆ NIE CZYNI WIELKIM, ALE DOKONANIA ŻYCIOWE. PROSZĘ O LISTĘ DOKONAŃ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO. POCHOWAĆ KACZYŃSKIEGO OBOK PIŁSUDSKIEGO TO RZECZYWIŚCIE HAŃBA DLA NAS. PROTESTUJĘ JAKO POLKA, I MAM DO TEGO PEŁNE PRAWO, PRZECIWKO POCHOWANIU KACZYŃSKEIGO NA WAWELU. MAM NADZIEJĘ, ZĘ JAK OPADNIE TEN EMOCJONALNY KURZ PO JEGO ŚMIERĆ, MOŻE ZA KILKA LAT, TO GO PRZENIOSĄ NAJWYŻEJ NA POWĄZKI, A NAJNIŻEJ NA JEDEN ZE ZWYKŁYCH CMENTARZYM, GDZIE LEŻY MNÓSTWO POLAKÓW NIE MNIEJ WARTOŚCIOWYCH NIŻ KACZYŃSKI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A może u Rydzyka go pochowac to był jego prezydent
Inaczej. Rydzyka pochować na Wawelu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
as2010-04-14, ostatnia aktualizacja 27 minut temuDo grona przeciwników pochowania prezydenckiej pary na Wawelu należy prof. Magdalena Środa. Dla gościa Komentarzy Radia TOK FM po podjętej wczoraj decyzji "okres żałoby mamy za sobą". Zdaniem Środy za wskazaniem Wawelu stoją ambicje Jarosława Kaczyńskiego. - Musiał zaspokoić swoje ego - pochować brata na Wawelu - mówiła. Fot. Wojciech Olkuśnik / AG Prof. Magdalena Środa, etykZOBACZ TAKŻE Krakowska policja przygotowuje się do pogrzebu (14-04-10, 13:09) Kolejarze apelują: Niech trumna z ciałem prezydenta dotrze do Krakowa koleją (14-04-10, 12:16) Ci, którzy krytykowali też mają prawo płakać (14-04-10, 11:21) Żałoba przedłużona o dwa dni. Do niedzieli (14-04-10, 10:39) Majchrowski o pochówku prezydenta na Wawelu: Nie da się zadowolić wszystkich Polaków (14-04-10, 09:38) Prof. Wojciech Roszkowski: Pochówek na Wawelu to dobra decyzja (14-04-10, 01:00) Według prof. Magdaleny Środy Lech Kaczyński powinien być pochowany w Warszawie. - Choć nie jestem sentymentalna, Wawel uważam za święte historyczne miejsce. Prof. Zoll powiedział. że to miejsce zamknięte i nie powinno się tam nikogo chować. Kraków i Wawel to nasze dobro narodowe, serce historii Polski - mówiła w Komentarzach Radia TOK FM. - Sam Lech Kaczyński byłby przeciwko tej decyzji. Byłby przeciwko dzieleniu Polaków i wykorzystywaniu jego śmierci, do takiego podziału, który naprawdę może być nie do zasypania - dodała. Kto podjął decyzję? Według prof. Środy za decyzję o pochowaniu prezydenckiej pary na Wawelu stoi Jarosław Kaczyński. - To jest mój apel do pana Jarosława Kaczyńskiego, bo to zapewne jest jego pomysł: trzeba dać Polakom tydzień spokoju, tydzień na refleksję. Nie mogę pojąć, jak ktoś po śmierci tak bliskich osób tak szybko zaczyna myśleć politycznie. I podejmować tego rodzaju decyzję. Jestem tym oburzona - mówiła nie kryjąc emocji. Jak podkreślała prof. Magdalena Środa prezes PiS "postawił wszystkich pod murem". - Nikt posiadający ludzkie uczucia i kulturę osobistą nie jest w stanie zareagować. Natomiast ta decyzja jest absolutnie zła. Jestem pełna obaw, co do aktywności Jarosława Kaczyński, który nawet w tych ciężkich dniach myśli o swojej politycznej przyszłości i przyszłości swojej partii - powiedziała na antenie Radia TOK FM. Podziały nie do zasypania? Już pierwsze - niepotwierdzonych - informacjach na temat pogrzebu prezydenckiej pary na Wawelu wywołały odzew przeciwników. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi "skrzyknęło się" na Facebooku. We wtorkowy wieczór kilkaset osób protestowało w Krakowie przed budynkiem kurii. Specjalny apel przygotowali Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz-Wajda. "Prezydent Lech Kaczyński był dobrym, skromnym człowiekiem, ale nie ma żadnych przyczyn, dla jakich miałby spocząć na Wawelu wśród Królów Polski - obok Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uważamy, że wysoce niestosowne jest w takiej sprawie powoływanie się na wybór rodziny. Decyzja ta wywołuje poważne protesty i może spowodować najgłębsze od odzyskania niepodległości w 1989 roku podziały polskiego społeczeństwa." - czytamy. - Po decyzji o Wawelu, w moim przekonaniu okres żałoby mamy za sobą - podsumowała prof. Magdalena Środa. Uroczystości żałobne odbędą się w sobotę w Warszawie. Pogrzeb w niedzielę. W związku z tym marszałek Sejmu przedłużył o dwa dni żałobę narodową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fatalna decyzja...trudno:( - trzeba patrzeć w przyszłość. Za 2 miesiące Komorowski będzie prezydentem, potem PiS przegra wybory parlamentarne i zacznie stawać się marginalną siłą polityczną tym samym zamykając ten bardzo mroczny i niebezpieczny okres w naszej demokracji. Przyszłość maluje się w jaśniejszych barwach jestem tego pewien.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby nie ta tragedia, nikt by o Wawelu nawet nie pomyślał, nie rozumiem tej decyzji, codziennie ginie tyle osób w wypadkach i nawet nikt o nich nie wspomina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i purpurowi próbują jakoś wybrnąć bo już i Kaczorowskiego chcą tam pochować. Iran i fundamentaliści to pikuś w porównaniu do naszych purpurowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
bo to było robione na szybko zaraz po decyzji Dziwisza wszyscy z którymi sie dziś i wczoraj spotkałem znajomymi czy ludźmi w sklepach, i podsłuchanych wszyscy są przeciwni Wawelowi to o czymś świadczy wieżcie w boga nie w Dziwisza to człowiek który donosił na papieża SB i to ma być aurotytet pytam dla kogo bo chyba nie dla Polaków i ideii wolnościowych to zakłamany klecha
Ciekawe na jakiej podstawie piszesz o agenturalnej przeszłości Dziwisza. Od znajomych, ludzi w sklepach czy od podsłuchanych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawel napisał:
Taaa. Może pójdziemy dalej? Dlaczego nie od razu SANTO SUBITO? Wspólnie jesteśmy świadkami, jak kreuje się bohatera narodowego. Na początku smutek, teraz żal pomieszany z żenadą....
ZGADZAM SIĘ W 100%!!!!!!! i JESZCZE NIECH COĆ RUBIK PRZYKLAŚNEGO SKOMPONUJE I MAMY CYRK DO KWADRATU!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ludzie przecież to'' śmiech na sali'' z całym szacunkiem dla zmarłego prezydenta i jego żony, ja nie głosowałam i nie darzyłam go sympatią no ale każda śmierć wywołuje emocje zwłaszcza śmierć tak tragiczna. Ale powiedzmy szczerze czy to nie jest największe głupstwo chować ich na Wawelu? Ludzie, tysiące polaków szydziło i naśmiewało się z Lecha Kaczyńskiego ba, dziennikarze też nie zostawiali suchej nitki na nim, nawet większości było wstyd że nas reprezentował w świecie. A teraz tak nagle go wszyscy kochają i opłakują po prostu Polacy to dwulicowy naród. Czym niby sobie tak zasłużył na ten Wawel? To może tych generałów co zgineli też tam niech pochowają pewnie też dużo zrobili dla Polski. Wawel jest dla wybitnych Polaków którzy przyczynili się do tego że Polska wogóle istnieje!
BARDZO DOBRE SLOWA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TEN ARTYKÓŁ to paranoja gdy by ktoś znał historie to by tak nie pisał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sugar napisał:
as2010-04-14, ostatnia aktualizacja 27 minut temuDo grona przeciwników pochowania prezydenckiej pary na Wawelu należy prof. Magdalena Środa. Dla gościa Komentarzy Radia TOK FM po podjętej wczoraj decyzji "okres żałoby mamy za sobą". Zdaniem Środy za wskazaniem Wawelu stoją ambicje Jarosława Kaczyńskiego. - Musiał zaspokoić swoje ego - pochować brata na Wawelu - mówiła. Fot. Wojciech Olkuśnik / AG Prof. Magdalena Środa, etykZOBACZ TAKŻE Krakowska policja przygotowuje się do pogrzebu (14-04-10, 13:09) Kolejarze apelują: Niech trumna z ciałem prezydenta dotrze do Krakowa koleją (14-04-10, 12:16) Ci, którzy krytykowali też mają prawo płakać (14-04-10, 11:21) Żałoba przedłużona o dwa dni. Do niedzieli (14-04-10, 10:39) Majchrowski o pochówku prezydenta na Wawelu: Nie da się zadowolić wszystkich Polaków (14-04-10, 09:38) Prof. Wojciech Roszkowski: Pochówek na Wawelu to dobra decyzja (14-04-10, 01:00) Według prof. Magdaleny Środy Lech Kaczyński powinien być pochowany w Warszawie. - Choć nie jestem sentymentalna, Wawel uważam za święte historyczne miejsce. Prof. Zoll powiedział. że to miejsce zamknięte i nie powinno się tam nikogo chować. Kraków i Wawel to nasze dobro narodowe, serce historii Polski - mówiła w Komentarzach Radia TOK FM. - Sam Lech Kaczyński byłby przeciwko tej decyzji. Byłby przeciwko dzieleniu Polaków i wykorzystywaniu jego śmierci, do takiego podziału, który naprawdę może być nie do zasypania - dodała. Kto podjął decyzję? Według prof. Środy za decyzję o pochowaniu prezydenckiej pary na Wawelu stoi Jarosław Kaczyński. - To jest mój apel do pana Jarosława Kaczyńskiego, bo to zapewne jest jego pomysł: trzeba dać Polakom tydzień spokoju, tydzień na refleksję. Nie mogę pojąć, jak ktoś po śmierci tak bliskich osób tak szybko zaczyna myśleć politycznie. I podejmować tego rodzaju decyzję. Jestem tym oburzona - mówiła nie kryjąc emocji. Jak podkreślała prof. Magdalena Środa prezes PiS "postawił wszystkich pod murem". - Nikt posiadający ludzkie uczucia i kulturę osobistą nie jest w stanie zareagować. Natomiast ta decyzja jest absolutnie zła. Jestem pełna obaw, co do aktywności Jarosława Kaczyński, który nawet w tych ciężkich dniach myśli o swojej politycznej przyszłości i przyszłości swojej partii - powiedziała na antenie Radia TOK FM. Podziały nie do zasypania? Już pierwsze - niepotwierdzonych - informacjach na temat pogrzebu prezydenckiej pary na Wawelu wywołały odzew przeciwników. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi "skrzyknęło się" na Facebooku. We wtorkowy wieczór kilkaset osób protestowało w Krakowie przed budynkiem kurii. Specjalny apel przygotowali Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz-Wajda. "Prezydent Lech Kaczyński był dobrym, skromnym człowiekiem, ale nie ma żadnych przyczyn, dla jakich miałby spocząć na Wawelu wśród Królów Polski - obok Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uważamy, że wysoce niestosowne jest w takiej sprawie powoływanie się na wybór rodziny. Decyzja ta wywołuje poważne protesty i może spowodować najgłębsze od odzyskania niepodległości w 1989 roku podziały polskiego społeczeństwa." - czytamy. - Po decyzji o Wawelu, w moim przekonaniu okres żałoby mamy za sobą - podsumowała prof. Magdalena Środa. Uroczystości żałobne odbędą się w sobotę w Warszawie. Pogrzeb w niedzielę. W związku z tym marszałek Sejmu przedłużył o dwa dni żałobę narodową.
Pani Środa najlepiej się zna na wszekiego rodzju manifach: pedałow, lesbijek, aborcyjnych i za to dostała tytuł profesora od spraw zbednych. Jej wywodi wiszą mi pośrodku ciała a jestem chlopem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś obok spocznie Wałęsa i będzie jak .... w beczce śmiechu !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bóg dokonuje dzieł których człowiek nie zdoła wyobraźić sobie szkoda że psedo sataniści nie ptrafią w to uwierzyć co piszą. prawda zwycierzy i prawda wyzwala. Bogu dzieki że taką myśl nasunoł naszemu kar.Dziwiszowi. o to są wspaniałe dzieła które,Bóg dokonał w narodzie polskim. I dokona jeszcze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby ktoś znał ortografię, też by tak nie pisał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lotus292 napisał:
Bóg dokonuje dzieł których człowiek nie zdoła wyobraźić sobie szkoda że psedo sataniści nie ptrafią w to uwierzyć co piszą. prawda zwycierzy i prawda wyzwala. Bogu dzieki że taką myśl nasunoł naszemu kar.Dziwiszowi. o to są wspaniałe dzieła które,Bóg dokonał w narodzie polskim. I dokona jeszcze.
Bóg także natchnął Kaina żeby zabił Abla ? - nie nam oceniać co jest z natchnienia Boga a co z podszeptu diabła ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
irek napisał:
PREZYDENT NIE JEST GODZIEN SPOCZĄĆ JAK KRÓL
A homuś noblista był godzien spocząć na Wawelu jak król. W dodatku był Żmudzinem , sługusem PZPR w nagrodę wysłany w latach gdy tys. Polaków było mordowanych i katowanych na Rakowickiej i innych kazamatach PRL na placówkę w Paryżu. Następnie zdradził "swoją" ojczyznę i uciekł do USA. Przez ten okres szkalował Polskę ( nie PRL ) co widać także w "Dolinie Issy". Na starość w myśl staropolskiego przysłowia : "puty do pokuty jak śmierć koło du....". Nobla dostał dzięki powstaniu "Solidarności". Po t.zw. reglamentowanych wyborach wrócił do Polski i zaczął udawać Polaka. A więc tylko takie koromysło wysługujące się przez lata Yankesom może wg centusiów spadkolbierców Jakuba Szeli leżeć jak król na Wawelu. Mentalność godna Kalego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no nie wszyscy mogą być tacy mądzy jak Ty. a prawda jest prawdą nie morzna po przez prawdę czuć nie nawiści jeden do drógiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 8 z 17

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...